HABER AKIŞI

Yıkımlar Sonrası Beykoz'da Adaletsizlik Sesleri

 Tarih: 20-09-2019 19:49:00  -   Güncelleme: 27-09-2019 14:53:53
“Ormanların Korunması” ve “Kaçak Yapının Önlenmesi” gerekçesi ile İstanbul Valiliği’nin yaptırdığı yıkımlardan sonra Beykoz’da gündem değişti. Beykozlular tarafından “Zengin ve siyasi nüfuzu sağlam olanlara imtiyaz sağlandığı ancak gariban olanların ise ezildiği” düşüncesi yoğun bir şekilde dile getirilmeye başlandı…

“Ormanların Korunması” ve “Kaçak Yapının Önlenmesi” gerekçesi ile İstanbul Valiliği’nin yaptırdığı yıkımlardan sonra Beykoz’da gündem değişti. Beykozlular tarafından “Zengin ve siyasi nüfuzu sağlam olanlara imtiyaz sağlandığı ancak gariban olanların ise ezildiği” düşüncesi yoğun bir şekilde dile getirilmeye başlandı…

Yıkım Bölgede İnfial Yarattı!

Beykozlu vatandaşlar adaletsizliği yüksek seslerle dile getirmeye başladı. Beykoz’daki yıkım gerginliklere ve tepkilere neden olmuştu. Yenimahalle’de gerçekleşen yıkımda bayılanlara ve fenalık geçirenlere ambulanslar yetişmezken yıkım, bölge insanında ciddi bir infial yarattı.

İstanbul Valiliği’nin açıklamasında, “Ormanların Korunması” ve “Kaçak Yapının Önlenmesi” vurgusu yapıldı. “Ormanların Korunması” ve “Kaçak" vurgusunun yapılması Beykoz’da tepkiye sebep oldu.

Beykozlu vatandaşlar tarafından birçok farklı platformlarda;

“bazı nüfuzlu ailelerin sitelerine, ormana dikilen kaçak gökdelenlerine dokunulamadığını, hatta dokunmak bir yana bizzat destek verildiğini”,

“adına özel orman diyerek bizzat Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından binlerce ağacın kesilerek yerine yüzlerce villa imarı verildiğini”,

“seçim zamanı oy için gelen bazı siyasi parti temsilcileri ile yetki ve güç sahibi idarecilere ulaşılamadığını,”

“imar barış sürecinde yapılan bu kaçak yapıların birçoğuna niye adres, elektrik, su, doğalgaz verildiğini, niye 1,5-2 yıl boyunca hiçbir işlem yapılmadığını, ilgili kurumların göz yumarak suç işlediğini”,

“Vatandaşların imar başvurusunda parasının alındığını ve seçimlerin bitmesini bekledikten sonra evlerin yıkıldığını”,

“Kaçak yapılar yapılırken niye müsaade edilip göz yumulduğunu ve kış günü gelirken insanların evlerinin yıkıldığını”,

ve bunun gibi kızgınlık ve adaletsizliği ifade eden yüzlerce ağır itham ve eleştirilerin dile getirildiği görüldü.

Bölge Halkı Evi Yıkılan Komşuları İçin Yardım Kampanyası Düzenliyor!

Çok ciddi travma yaratan yıkımlar sonrası, çocuklarını okula gönderemeyen ve eşyaları sokaklarda olan vatandaşların yaralarını komşuları sarmak için kolları sıvadı. Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci’nin ihtiyaç sahibi olan travma yaşayan evi yıkılan ailelere yardım etmek, onları kış günü soğukta bırakmamak ve çocukların eğitiminin devamının sağlanması maddi ve manevi yardım kampanyası başlattığı öğrenildi. Vatandaşlar ise yetkililere ulaşamamaktan ve kış günü yaklaşırken insanların evinin yıkılarak sokağa atılmasından şikayetçi ve tepkili.

Yıkımlar Yapılırken Valilik; “Ormanlar Hepimizin” Dedi!

İstanbul Valiliği’nin “Ormanlar Hepimizin” temalı açıklaması üzerine gözler bir kez daha Beykoz’daki ormanlara çevrildi. Gözler bir kez daha 2018 yılı Aralık ayında ülke gündemine oturan Beykoz ormanlarına çevrildi.

Beykoz'da Çevre Şehircilik Bakanlığı Tarafından Villa Projesine Açılan "ÖZEL ORMANAlanı

Çevre Şehircilik Bakanlığı ise Beykoz Ormanlarında 553 Villa Projesine Onay Verdi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2018 yılında Beykoz'da toplam 2 milyon 470 bin 186 metrekarelik özel orman alanına 553 adet villa yapılmasını öngören projenin imar planlarını onaylamıştı. İstanbul Beykoz'da toplam 2 milyon 470 bin 186 metrekarelik özel orman alanına Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan alınan ön izinler doğrultusunda yapılacak 553 adet villa yapılacak. Projede 2 milyon 470 bin 186 metrekare üzerinde 364 bin 715 metrekare kapalı inşaat yapılacak. Projede 553 adet villa; “bodrum+kat+ zemin kat+ 1 kat” olarak planlandı. Proje kapsamında 214 bin 606 metrekare yol ve 2 milyon 62 bin 176 metrekare yeşil alan ayrıldı.

Proje Kapsamında 5 Bin Ağacı Kesileceği Tahmin Ediliyor!

Proje hayata geçirilirse sahil çamı, meşe, gürgen, kestane, yalancı akasya gibi türlerin bulunduğu en az 5 bin ağacın kesileceği ve yerlerine villalar ve bağlantı yolları yapılacağı belirtiliyor. Villa komplekslerinin minimum 5 Milyon Dolardan satışa çıkmasının planlandığı ve özellikle Körfez Ülkelerinden Arap sermayeli yatırımcıların şimdiden projeden alım yapmak için beklediği belirtiliyor.

Beykozlular Soruyor: “Garibanın Evini Yıkarken Değerli Olan Orman, Nüfuz Gücü Olana İmar Verilirken mi Değersiz Oluyor!”

Devlet ve Millet menfaati ve kamu yararı taşıyan her konu ve olayda elini taşın altına sokmaktan çekinmeyen Beykoz Aktüel Gazetesi, her zaman olduğu gibi kamuoyu vicdanının sesi olmaya devam edecek…

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER BEYKOZ HABERLERİ HABERLERİ
  BEYKOZ HABERLERİ HABERLERİ
Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın baba acısı! Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın baba acısı! Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın eşi Fatma Katırcı’nın babası Ahmet Temurok ha..
Beykoz'da çiftlikte yangın çıktı! Hayvanlar kurtarıldı Beykoz'da çiftlikte yangın çıktı! Hayvanlar kurtarıldı Beykoz’da gece saatlerinde bir çiftlikte bulunan ve içerisinde çobanların kaldığ..
Beykoz Üniversitesi, uçuşa hazır! Beykoz Üniversitesi, uçuşa hazır! Beykoz Üniversitesi istihdam konusunda anlamlı bir adım atıyor.
Beykoz Mecidiye Kasrı güzelliğiyle büyülüyor! Nasıl gidilir? Girişler ücretli mi? Hangi günler açık? Beykoz Mecidiye Kasrı güzelliğiyle büyülüyor! Nasıl gidilir? Girişler ücretli mi? Hangi günler açık? TBMM Milli Saraylar tarafından restore edilerek hizmete açılan ve güzelliğiyle g..
  GÜNCEL HABERLERİ
550 bin lira değerinde çalmışlardı! Yakalandılar 550 bin lira değerinde çalmışlardı! Yakalandılar Beykoz'da bir iş yerinden ve evden 550 bin TL değerinde ziynet eşyası çalan 4 şa..
Dikkat! Beykoz'a asit yağmuru yağacak Dikkat! Beykoz'a asit yağmuru yağacak Beykoz'a asit yağmuru yağması bekleniliyor.
Trafikte tartıştıkları araca kurşun yağdırdılar! Trafikte tartıştıkları araca kurşun yağdırdılar! Ümraniye - Beykoz TEM Otoyolu'nda magandalar, tartıştıkları sürücünün aracına at..
Bakan Kurum: Beykoz'da 45 bin lira... Bakan Kurum: Beykoz'da 45 bin lira... Kaçak yapılara cezalarla ilgili bugün Mecliste çok önemli bir görüşme gerçekleşt..
  SİYASET HABERLERİ
Hanefi Dilmaç: Bundan önce ki Belediye Başkan Yardımcıları… Hanefi Dilmaç: Bundan önce ki Belediye Başkan Yardımcıları… 10 Ocak Gazeteciler günü dolayısıyla Beykoz yerel basını ile buluşan AK Parti Be..
Sandıklar açıldı: CHP Beykoz İlçe Başkanı belli oldu! Sandıklar açıldı: CHP Beykoz İlçe Başkanı belli oldu! Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz 37. Olağan Kongresi sonuçlandı. CHP Beykoz’un yen..
CHP Beykoz İlçe Başkanı belli oluyor! CHP Beykoz İlçe Başkanı belli oluyor! CHP Beykoz 37. Olağan Kongresi oylamaya geçildi. CHP Beykoz, ilçe başkanını bekl..
Cemal Sataloğlu, Beykoz Belediyesi'ni topa tuttu! Cemal Sataloğlu, Beykoz Belediyesi'ni topa tuttu! İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, çok çarpıcı açıklamalar y..
  SPOR HABERLERİ
Soğuksu evinde yıkıldı! Soğuksu evinde yıkıldı! Soğuksu, evinde oynadığı maçta Kağıthane'ye 3-1 yenildi.
Gümüşsuyu, ilk mağlubiyetini aldı! Gümüşsuyu, ilk mağlubiyetini aldı! Beykoz temsilcisi Gümüşsuyuspor ilk mağlubiyetini yaşadı.
Türkiye, bu tribünleri konuşuyor: Lig Amatör taraftar süper! Türkiye, bu tribünleri konuşuyor: Lig Amatör taraftar süper! Beykoz 1908, evinde Çekmeköyspor'u mağlup ederek 2.'liğe yükseldi. Tribünler sta..
Bu hafta hangi maçlara gidebilirsiniz? Maç takvimi belli oldu! Bu hafta hangi maçlara gidebilirsiniz? Maç takvimi belli oldu! Beykoz amatör spor kulüplerinin 11 - 12 Ocak 2020 tarihli maç programları belli ..
  TOPLUM HABERLERİ
11 MİLYON AĞAÇ 11 MİLYON AĞAÇ Ağaç Dikme Seferberliği başlatıldı.
Kanlıca Yoğurt Festivalinde Lezzet Şöleni Kanlıca Yoğurt Festivalinde Lezzet Şöleni Beykoz’un meşhur lezzetlerinden Tarihi Kanlıca Yoğurdu, "4. Beykoz Kanlıca Yoğur..
Ahmet Erkurtoğlu ile Samimi Söyleşi Ahmet Erkurtoğlu ile Samimi Söyleşi Samimiyeti ve güleryüzlülüğü ile birçok Beykozlunun gönlüne girmeyi başarmış ve ..
Hacı Hayriye Annemiz Dualarla Anılıyor Hacı Hayriye Annemiz Dualarla Anılıyor Kastamonu’da doğup büyümüş merhume Hacı Hayriye Anne çok küçük yaşlarda aldığı e..
  ULUSAL HABERLERİ
İstanbul'da otobüsler ne zaman ücretsiz? İstanbul'da otobüsler ne zaman ücretsiz? İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 12 Aralık’taki toplantısında 2020 yılında ..
Erdoğan ve Çelikbilek Birlikte Ödül Verdi! Erdoğan ve Çelikbilek Birlikte Ödül Verdi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen, Başkanlığı..
İlim Yayma Ödülleri İçin Geri Sayım Başladı! İlim Yayma Ödülleri İçin Geri Sayım Başladı! 22 Aralık'ta sahiplerini bulacak İlim Yayma Ödülleri için geri sayım başlarken, ..
Antalya’da kiralık daire fiyatları ne kadar? Antalya’da kiralık daire fiyatları ne kadar? Antalya’da ev kiralamadan önce bilinmesi gerekenler… Antalya’da kiralık daire ..

Sitemizdeki Haberleri Beğeniyor musunuz?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Takım O G M B A Y P AV
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Yukarı