fon-word.com
HABER AKIŞI

Sataloğlu'ndan Meclis'te "Bütçe Eleştirisi"

 Tarih: 05-09-2019 14:12:53
CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, Beykoz Belediye Meclisi’nde gerçekleştirdiği konuşmasında, Beykoz Belediyesi’nin ilk altı ayda yaptığı harcamalara ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, Beykoz Belediye Meclisi’nde gerçekleştirdiği konuşmasında, Beykoz Belediyesi’nin ilk altı ayda yaptığı harcamalara ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.  ​​​Sataloğlu yaptığı konuşmada;

"5018 sayılı kamu mali yönetimi ve kontrol kanununun 30. maddesinde genel yönetim kapsamındaki idareler bütçelerinin ilk altı aylık sonuçlarını ve ikinci altı aylık beklentiler ve hedeflerini Temmuz ayı içinde kamuoyuna açıklar denilmektedir. Açıkladığınız bu verilere göre ilk 6 ayda harcanan tutar yani gider 206 milyon 68 bin lira. Gelir ise 185 milyon 554 bin lira olarak kayıtlara geçti. Aradaki fark 20 milyon 514 bin liradır. Geçen yılın ilk altı ayına göre kıyasla giderlerdeki artış oranı % 28.33’dür. Giderlerdeki artışa rağmen geçen yılla kıyaslandığında Beykoz’da değişen bir şey yok…

Bu yılın ilk yarısında hizmet sunma noktasında hafızalarda kalan sadece, karpuz festivali var… su festivali var ve Sayın Başkan sizin bisikletli fotoğraflarınız var… Beykoz Belediyesi yönetimi ilk altı ayda 206 milyon harcadı… Basın toplantısında, belediyenin yerel vergi gelirlerinin düşüklüğünden yakınıyor Sayın Başkan. …Sonuna kadar haklı… …katılıyorum …kesinlikle doğru bir tespit… Beykoz’da gelişmişliğin sağlanamamasının sonucu olan yerel vergi gelirlerinin düşüklüğü gelecek yıllar için tehlike sinyalleri veriyor. Çünkü yerel vergi gelirlerinin istenen düzeyde arttırılamaması idareyi Hazineye bağımlı hale getirecek ve aşırı şekilde borçlanma yoluna gitmelerine yol açacaktır.. Hızla artan borç stoku faiz giderlerinin de artmasına neden olacak, finansman açığı yerel hizmetlerde aksamalara yol açacaktır. Bütün bunlar kaynakların elde edilmesi ve kullanımında disiplin ve denetimin gerekliliğini bir kez daha göstermektedir. Beykoz’un geleceği için önemlidir bir husustur.

Beykoz Belediyesi yerel vergi gelirleri ile neredeyse çöplerini toplayacak durumda değil... Peki bunca süre iktidarda olan kimdi? AK Parti iktidarda değil miydi? Siz yönetimi hangi partiden aldınız? Beykoz’un bu durumda olmasının sorumlusu Ak Parti yönetimleridir... Beykoz Belediyesinde bir ilki gerçekleştirerek İlk altı ayı 20 milyon zararla kapattınız.

Senenin birinci yarısında yapılan harcamalardan bazılarını sizlere paylaşmak istiyorum: - Kiralama için ödenen tutar 8 milyon 53 bin lira, taşıt kirası için ortalama aylık ödenen tutar 1 milyon 342 bin lira, - 55 adet parkın bakım onarımı için ödenen tutar 3 milyon 353 bin lira. Yani bir park için ödediğinizi iddia ettiğiniz bakım onarım tutarı ortalama 558 bin 905 lira… - Halı saha, soyunma odaları, wc, çatı bakım için ödenen tutar 9 milyon 831 bin lira, - Beykoz‘u tanımak için yaptırdığınız araştırma ve analiz çalışması için 270 bin lira, - Strateji belgesi ile yönetim süreci analiz projesi için 289 bin lira, - Temel bisiklet eğitimi ve bisiklet turları için ödediğiniz organizasyonu için 251 bin lira, - İkramlık kutu çikolata için 219 bin lira, - Duvarların resimlendirilmesi için 207 bin lira, - Liste daha da uzar burada şimdilik kesiyorum ama son bir şey var ondan da bahsetmeden edemeyeceğim…

Geçen temmuz meclisinde de bahsetmiştim kısaca hatırlatayım tekrar, AK Partili Beykoz Belediyesi idaresinin başta kendi arsası diye inşaat sözleşmesi yapıp fakat sonradan kendi yeri olmadığı yargı kararı ile kesinleşen yeri almak için ilgili bakanlığa 50 milyon vermişti… Kavacık’da benzin istasyonunun karşısındaki binadan bahsediyorum. Bu binanın iç mimari, çevre düzenleme uygulama projeleri ve keşif özetinin hazırlanması için yapılan ihalenin tutarı 129 bin lira.. Bu işi yapacak kadrolar Belediye bünyesinde yok mu? Bu belediyemizde yıllardır çalışanları yok saymaktır… Bu şekilde kolay para harcanır mı? Paramız var diye bankadaki paralar bu kadar kolay harcanırsa, Sayın Başkan elbette ki bankadaki mevduat 2 yılda biter… Beykoz’un hiçbir sorunu çözülememişken hazırda duran paranın kolayca harcanmasına göz yummamalıyız...

Bir de çözülemeyen imar planı konusu var ki, planları yapan AK Parti yönetimi, savunan AK Parti yönetimi planlar iptal olunca planları eleştiren tekrar AK Parti yönetimi… Tam bir komedi… Sayın Başkan, Değerli Belediye Meclis Üyeleri, Yeni bir başlangıç yapıyoruz, İstanbul ‘da Beykoz’un yıllardır çözüm bulunamayan sorunlarını İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu başkanlığında birlikte çözeceğiz. Farklı bir konuda daha var ondan da kısaca bahsetmek istiyorum… Son günlerde yapmış olduğu dikkat çekici faaliyetleri ile Beytaş’tan bahsetmek istiyorum… Beytaş’ın 2018 bilançosundaki verilere göre, geçmiş yıl zararı 19 milyon 369 bin lira idi. Geçmiş dönemlerde Beykoz Belediyesi’nden aktarılan kaynaklar ile bu şirketin iflastan kurtulduğunu hepiniz hatırlarsınız. Bu yıl ise temmuz meclisinde gündeme getirilen ek bütçe talebi içinde diğer teşebbüslere aktarılması planlanan 10 milyon lirada bütçede yerini aldı… Beytaş bu yılda kurban satış yerlerinin kiralama hizmetini sundu… Bu hizmeti sunma noktasında çok şikayetler oldu yerel basına da bu durum yansıdı... Beytaş bu konuda da sınıfta kaldı… Beytaş’ın faaliyetlerine başka bir açıdan bakmak istiyorum. Beytaş’ın kurban satış yerlerinden elde edilen gelirinin, Riva Plajının işletilmesinden elde edilen gelirin ve diğer gelirlerin ne olduğunun Beykoz’lu tarafından bilinmelidir...

Ayrıca şunu da belirteyim kurban çadırı kiralama ve kurulum hizmeti alımı için ödenen giderin ne olduğu ve bunun ihalesi ile ilgili bilgiler kamuoyuyla paylaşılmalıdır. Bu şirketin gelirinin ne olduğunu bir türlü göremiyoruz. Beykoz Belediyesi’ne ait bilançoyu göremediğimiz gibi… Sayın Başkan’dan Beytaş ile ilgili yeni bir başlangıç yapmasını bekliyorum, Beytaş ile ilgili hesabınıza güveniyorsanız Beykoz kamuoyunu bilgilendirici bir raporun hazırlanıp bu mecliste okunmasını sağlamalısınız... Hatta bu raporun hazırlanması için bir komisyonda kurulmasını öneriyorum. Her birimiz seçimle gelerek buralarda oturan meclis üyeleriyiz. Sorumluluklarımız var Beykoz’a, Beykoz Belediyesi’ne ait şirket ile ilgili atanmış yöneticilerin yapmış oldukları tasarrufları izleyecek durumda olmamalıyız... Bu yapılanların hesabını istemek bizlerin görevidir. Bunun takipçisi olmalıyız…

Demokrasinin en basit tanımı, siyasal denetimin doğrudan doğruya halkın ya da düzenli aralıklarla halkın özgürce seçtiği temsilcilerin elinde bulunduğu, toplumsal ve ekonomik durumu ne olursa olsun tüm yurttaşların eşit sayıldığı yönetim biçimi… Demek ki seçme var, özgürce seçme var, temsilciler var, seçilmişin seçenin gücünü kendinde toplaması var. Sayın Başkan ve değerli Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarım, Beytaş ile ilgili başka bir konu daha var belediyemizin karşısındaki Beytaş’ın yıllarca işlettiği bir yer vardı biliyorsunuz… Buranın inşaatı yıllardır devam ediyor… Kıyı sahil şeridimizi dahi değiştirecek bir şekilde yapılan bu inşaatın kimin tarafından yapıldığını, ne zaman ve kime ihale edildiğini bilen var mı ? 4734 sayılı kamu ihale kanununun kapsam başlıklı 2. maddesi uyarınca belediyelerin, doğrudan veya dolaylı olarak birlikte ya da ayrı ayrı sermayesinin yarısından fazlasına sahip bulundukları her çeşit kuruluş, müessese, birlik, işletme ve şirketler bu kanun kapsamındadır. Belirtilen nedenler ile belediye iktisadi teşebbüsleri tarafından yapılan ihalelerdeki yasak fiil veya davranış ile cezalara ilişkin hususlarda, 4734 sayılı kamu ihale kanunu, 4735 sayılı kamu ihale sözleşmeleri kanununun ilgili hükümleri uygulanması gerekmektedir. Şirketin zarara uğratılması halinde, yönetim kurulu üyeleri ve yöneticileri kanundan ve esas sözleşmeden doğan yükümlülüklerini, kusurlarıyla ihlal ettiği takdirde hem şirkete hem pay sahiplerine hem de şirket alacaklarına karşı verdikleri zarardan sorumlu olduklarını siz saygıdeğer meclis üyelerine tekrar hatırlatmak isterim… Sizleri saygı ile selamlıyorum..." sözleri ile Beykoz Belediyesi'nin bütçe yönetimi ile ilgili sert eleştirilerde bulundu.

  DİĞER BEYKOZ BELEDİYESİ HABERLERİ
  BEYKOZ HABERLERİ HABERLERİ
Beykoz'da Nereleri Gezebilirim? Eksiksiz Tam liste! ! Beykoz'da Nereleri Gezebilirim? Eksiksiz Tam liste! ! Beykoz Aktüel Haber olarak, Beykoz'da gezilecek yerleri ve Beykoz'un değerlerini..
Çift bilet adaletsizliği için harekete geçildi! Çift bilet adaletsizliği için harekete geçildi! Otobüs ile karayolunda yolculuğunu yapıp Kavacık’ta inen vatandaşlar, köprüden g..
Beykoz'da 2 grup çatıştı! Yaralılar var Beykoz'da 2 grup çatıştı! Yaralılar var Beykoz'un Çubuklu Mahallesi'nde iki grup arasında silahlı çatışma çıktı. 2 kişi ..
Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü göz açtırmıyor! Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü göz açtırmıyor! Gece gündüz demeden toplumun refahı, güvenliği ve huzuru için çalışan Beykoz İlç..
  GÜNCEL HABERLERİ
Yücel Başkanın sağlık durumu iyiye gidiyor Yücel Başkanın sağlık durumu iyiye gidiyor Beykoz'un eski Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yoğun bakım servisinde tedavi a..
Diğer ilçelerden Beykoz'a hayvanlar bırakılıyor! Diğer ilçelerden Beykoz'a hayvanlar bırakılıyor! Beykoz'un ormanlık alanları çok olduğu için İstanbul'un birçok bölgesinden bu al..
Beykoz Türk Kızılayı deprem bölgesine 3 yardım tırı gönderiyor! Beykoz Türk Kızılayı deprem bölgesine 3 yardım tırı gönderiyor! Türk Kızılay Beykoz Şubesi Başkanı Saadettin Çay, Beykoz kamoyunu bilgilendirme ..
İSKİ, Çavuşbaşı ve Beykoz'da kapsamlı çalışma başlattı! İSKİ, Çavuşbaşı ve Beykoz'da kapsamlı çalışma başlattı! Çavuşbaşı’nda bulunan dere havzalarında İSKİ, ıslah çalışmalarını başlattı...
  SİYASET HABERLERİ
AK Parti Beykoz'a bir ödül daha! AK Parti Beykoz'a bir ödül daha! AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı bir kez daha Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı..
Efsane Başkan geri döndü! CHP Eylem dedi! Efsane Başkan geri döndü! CHP Eylem dedi! CHP Beykoz'da Kadın Kolları Başkanlığına efsane Başkan Eylem Sabırhoşgör seçildi..
Sorumlu siyaset Beykoz’da el ele verdi! Sorumlu siyaset Beykoz’da el ele verdi! Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün Bey..
AK Parti Beykoz'da İlçe Başkanlığı kulisleri hareketlendi! AK Parti Beykoz'da İlçe Başkanlığı kulisleri hareketlendi! AK Parti Beykoz'da İlçe Başkanlığı için kulisler hareketlendi. Kimlerin ismi anı..
  SPOR HABERLERİ
Hakemlere, lobilere rağmen; Büyük Beykoz Klasman Gruplarında! Hakemlere, lobilere rağmen; Büyük Beykoz Klasman Gruplarında! İstanbul Süper Amatör Lig 8.grup 21.hafta mücadelesinde grup ikincisi Beykoz 190..
Bir tarih ayağa kalkıyor: Anadoluhisarı 1913! Bir tarih ayağa kalkıyor: Anadoluhisarı 1913! Anadoluhisarı İdmanyurdu, 2. Amatör Liginden yeniden doğuyor.
Beykoz 1908 U-19, yarım düzine gol attı! Beykoz 1908 U-19, yarım düzine gol attı! Beykoz 1908 U-19 etkili futboluyla göz dolduruyor.
Anadoluhisarı 2. Amatör bataklığından kurtulacak! Anadoluhisarı 2. Amatör bataklığından kurtulacak! Anadoluhisarı 1913, 2. Amatörlig bataklığından kurtulma parolasıyla başladığı se..
  TOPLUM HABERLERİ
Buharlı ve Kazanlı Ütü Modeller Buharlı ve Kazanlı Ütü Modeller Bir evde bulunması gereken küçük ev aletleri başında ütü gelmektedir.
11 MİLYON AĞAÇ 11 MİLYON AĞAÇ Ağaç Dikme Seferberliği başlatıldı.
Kanlıca Yoğurt Festivalinde Lezzet Şöleni Kanlıca Yoğurt Festivalinde Lezzet Şöleni Beykoz’un meşhur lezzetlerinden Tarihi Kanlıca Yoğurdu, "4. Beykoz Kanlıca Yoğur..
Ahmet Erkurtoğlu ile Samimi Söyleşi Ahmet Erkurtoğlu ile Samimi Söyleşi Samimiyeti ve güleryüzlülüğü ile birçok Beykozlunun gönlüne girmeyi başarmış ve ..
  ULUSAL HABERLERİ
Beykozlu İşadamı Mustafa Turnacı uyarıyor! Beykozlu İşadamı Mustafa Turnacı uyarıyor! BDDK cep telefonu ve tablet alımı kredilerinde vadenin altıdan üç aya indirilmes..
Erdoğan ve Merkel Beykoz'da görüşecek! Erdoğan ve Merkel Beykoz'da görüşecek! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Başbakanı Angela Merkel 24 Ocak Cu..
İstanbul'da otobüsler ne zaman ücretsiz? İstanbul'da otobüsler ne zaman ücretsiz? İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 12 Aralık’taki toplantısında 2020 yılında ..
Erdoğan ve Çelikbilek Birlikte Ödül Verdi! Erdoğan ve Çelikbilek Birlikte Ödül Verdi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen, Başkanlığı..

Sitemizdeki Haberleri Beğeniyor musunuz?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
GÜNLÜK BURÇ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Başakşehir FK 22 12 3 7 41 22 43 +19
2 Sivasspor 21 12 3 6 40 24 42 +16
3 Trabzonspor 20 12 3 5 45 20 41 +25
4 Alanyaspor 21 11 4 6 41 20 39 +21
5 Galatasaray 21 11 4 6 35 17 39 +18
6 Fenerbahçe 22 11 6 5 41 26 38 +15
7 Beşiktaş 22 11 8 3 34 28 36 +6
8 Göztepe 21 9 6 6 28 23 33 +5
9 Gaziantep FK 21 7 8 6 31 35 27 -4
10 Yeni Malatyaspor 20 6 8 6 34 29 24 +5
11 Çaykur Rizespor 20 7 10 3 21 30 24 -9
12 Denizlispor 22 6 10 6 21 30 24 -9
13 Gençlerbirliği 21 5 10 6 30 39 21 -9
14 Konyaspor 22 4 10 8 17 30 20 -13
15 MKE Ankaragücü 22 4 10 8 20 38 20 -18
16 Antalyaspor 21 4 10 7 20 38 19 -18
17 Kasımpaşa 21 4 13 4 28 46 16 -18
18 Kayserispor 22 3 13 6 22 54 15 -32
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 22 12 4 6 32 20 42 +12
2 BB Erzurumspor 21 11 5 5 24 16 38 +8
3 Bursaspor 21 12 6 3 32 26 36 +6
4 Adana Demirspor 21 9 5 7 38 22 34 +16
5 Akhisarspor 22 8 6 8 26 24 32 +2
6 Menemenspor 22 9 8 5 26 27 32 -1
7 Altay 21 8 6 7 25 21 31 +4
8 Keçiörengücü 21 7 6 8 16 15 29 +1
9 Ümraniyespor 22 8 9 5 32 34 29 -2
10 Balıkesirspor 21 7 7 7 21 20 28 +1
11 Fatih Karagümrük 21 7 7 7 26 27 28 -1
12 Giresunspor 20 7 6 7 23 25 28 -2
13 Altınordu 22 5 8 9 24 30 24 -6
14 İstanbulspor 20 5 7 8 29 29 23 0
15 Osmanlıspor FK 22 5 11 6 25 35 18 -10
16 Adanaspor 21 3 10 8 22 33 17 -11
17 Eskişehirspor 22 7 11 4 29 34 16 -5
18 Boluspor 22 2 10 10 19 31 16 -12
Takım O G M B A Y P AV
1 Samsunspor 23 18 1 4 53 9 58 +44
2 Manisa FK 23 16 2 5 64 23 53 +41
3 Sancaktepe Bld 23 14 5 4 40 18 46 +22
4 Hekimoğlu Trabzon 22 12 7 3 36 32 39 +4
5 İnegölspor 23 11 8 4 38 26 37 +12
6 Çorum FK 23 11 10 2 34 32 35 +2
7 Afjet Afyonspor 23 10 9 4 35 25 34 +10
8 Pendikspor 23 9 8 6 33 29 33 +4
9 Sarıyer 23 9 8 6 29 27 33 +2
10 Zonguldak Kömürspor 23 8 7 8 30 30 32 0
11 Tarsus İdman Yurdu 23 10 12 1 33 34 31 -1
12 Kırklarelispor 22 7 7 8 21 27 29 -6
13 Amed Sportif 23 7 10 6 22 33 27 -11
14 Hacettepe Spor 23 8 13 2 29 44 26 -15
15 1922 Konyaspor 23 7 13 3 27 39 24 -12
16 Başkent Akademi FK 22 6 12 4 28 32 22 -4
17 Gümüşhanespor 22 5 14 3 24 42 18 -18
18 Şanlıurfaspor 23 0 22 1 6 80 14 -74
Takım O G M B A Y P AV
1 24Erzincanspor 23 12 3 8 36 18 44 +18
2 Serik Belediyespor 22 13 4 5 40 23 44 +17
3 Artvin Hopaspor 22 11 2 9 35 14 42 +21
4 68 Aksaray Belediyespor 23 11 5 7 35 21 40 +14
5 Buca FK 23 11 6 6 36 28 39 +8
6 Düzcespor 23 10 6 7 25 16 37 +9
7 Karaköprü Belediyespor 23 9 5 9 22 17 36 +5
8 Çatalcaspor 23 7 4 12 31 23 33 +8
9 Sultanbeyli Bld. 22 8 6 8 28 20 32 +8
10 Silivrispor 23 7 6 10 30 25 31 +5
11 Çankaya FK 23 7 9 7 25 31 28 -6
12 52 Orduspor FK 22 4 4 14 14 15 26 -1
13 Erzin Spor Kulübü 23 5 8 10 24 28 25 -4
14 Kızılcabölükspor 22 5 8 9 30 31 24 -1
15 Şile Yıldızspor 23 5 9 9 16 20 24 -4
16 Yomraspor 22 5 9 8 22 27 23 -5
17 Tokatspor 23 1 19 3 13 54 6 -41
18 Manisaspor 23 1 19 3 16 67 0 -51
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/02/2020 Alanyaspor vs Gençlerbirliği
 16/02/2020 Trabzonspor vs Sivasspor
 16/02/2020 Galatasaray vs Yeni Malatyaspor
 17/02/2020 Antalyaspor vs Kasımpaşa
 17/02/2020 Gaziantep FK vs Çaykur Rizespor
 21/02/2020 Sivasspor vs Alanyaspor
 22/02/2020 Kayserispor vs Konyaspor
 22/02/2020 Göztepe vs Gaziantep FK
 22/02/2020 Beşiktaş vs Trabzonspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/02/2020 Keçiörengücü vs Altay
 16/02/2020 Bursaspor vs Adana Demirspor
 16/02/2020 Fatih Karagümrük vs Giresunspor
 16/02/2020 Balıkesirspor vs İstanbulspor
 17/02/2020 Adanaspor vs BB Erzurumspor
 21/02/2020 Eskişehirspor vs Hatayspor
 21/02/2020 Osmanlıspor FK vs Menemenspor
 22/02/2020 BB Erzurumspor vs Bursaspor
 22/02/2020 Ümraniyespor vs Keçiörengücü
 22/02/2020 Adana Demirspor - Altınordu Altınordu ligde deplasmandaki son 10 maçında hiç kazanamadı  Adana Demirspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/02/2020 Sivas Belediyespor vs Ankara Demirspor
 19/02/2020 Kahramanmaraşspor vs Kastamonuspor
 19/02/2020 Sivas Belediyespor vs Sakaryaspor
 19/02/2020 Ankara Demirspor vs Etimesgut Belediyespor
 19/02/2020 Bandırmaspor vs Kırşehir Belediyespor
 19/02/2020 Bodrumspor vs Bayburt Özel İdare Spor
 19/02/2020 Ergene Velimeşe vs Eyüpspor
 19/02/2020 Niğde Anadolu FK vs Tuzlaspor
 19/02/2020 Uşak Spor vs Van Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/02/2020 Artvin Hopaspor vs Serik Belediyespor
 19/02/2020 Yomraspor vs Silivrispor
 19/02/2020 24Erzincanspor vs Şile Yıldızspor
 19/02/2020 Çatalcaspor vs Buca FK
 19/02/2020 Kızılcabölükspor vs Karaköprü Belediyespor
 19/02/2020 Manisaspor vs Çankaya FK
 19/02/2020 Sultanbeyli Bld. vs Düzcespor
 19/02/2020 Tokatspor vs 52 Orduspor FK
 19/02/2020 68 Aksaray Belediyespor vs Erzin Spor
 19/02/2020 Tokatspor - 52 Orduspor FK Tokatspor ligde evindeki son 11 maçını kaybetti  52 Orduspor FK kazanır
 19/02/2020 68 Aksaray Belediyespor - Erzin Spor Erzin Spor ligde deplasmandaki son 7 maçında hiç kazanamadı  68 Aksaray Belediyespor yenilmez
Yukarı